Layout builder default blocks (1.0.1) - en to id translation catalogue (29 entries)

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Enabled
id: Aktif

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Save
id: Simpan

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Page
id: Halaman

en: Vocabulary ID
id: ID kosakata

en: Position
id: Posisi

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Enabled filters
id: Filter yang diaktifkan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Block description
id: Keterangan blok

en: Offset
id: Letak

en: Block type
id: Tipe Block

en: Filter settings
id: Pengaturan filter

en: - Any -
id: - Apa saja -

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: Asc
id: Urutan turun

en: Block types
id: Jenis-jenis Blok

en: Find and manage custom blocks.
id: Cari dan kelola blok tambahan.
