Layout builder default blocks (1.0.1) - en to pl translation catalogue (35 entries)

en: Operations
pl: Operacje

en: Description
pl: Opis

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: Vocabularies
pl: Słowniki

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Page
pl: Strona

en: Vocabulary ID
pl: Identyfikator słownika

en: Desc
pl: Malejąco

en: Position
pl: Pozycja

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Enabled filters
pl: Włączone filtry

en: ‹ Previous
pl: ‹ Poprzednia

en: Next ›
pl: Następna ›

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Block description
pl: Opis bloku

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: Block type
pl: Rodzaj bloku

en: Filter settings
pl: Ustawienia filtrów

en: - Any -
pl: -Wszystkie-

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: Machine-readable name
pl: Nazwa wewnętrzna

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Master
pl: Główny

en: Block types
pl: Typy bloków

en: Plugin ID
pl: ID wtyczki

en: Staged
pl: Robocza

en: Find and manage custom blocks.
pl: Znajdź i zarządzaj własnymi blokami.
