Layout builder default blocks (1.0.1) - en to tr translation catalogue (33 entries)

en: Operations
tr: İşlemler

en: Description
tr: Açıklama

en: Enabled
tr: Etkin

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page
tr: Sayfa

en: Vocabulary ID
tr: Sözlük ID

en: Desc
tr: Azalan

en: Position
tr: Konum

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Enabled filters
tr: Etkin filtreler

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Apply
tr: Uygula

en: Block description
tr: Blok açıklaması

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Block type
tr: Blok tipi

en: Filter settings
tr: Filtre ayarları

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Machine-readable name
tr: Makine tarafından okunabilir ad

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Block types
tr: Blok tipleri

en: Find and manage custom blocks.
tr: Özel blokları bulun ve yönetin.
