Layout builder default blocks (1.0.2) - en to am translation catalogue (13 entries)

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Edit
am: አርትእ

en: Weight
am: ክብደት

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Page
am: ገጽ

en: Position
am: ቦታ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Block description
am: የጥምር ማብራሪያ
