Layout builder default blocks (1.0.3) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Operations
ru: Операции

en: Description
ru: Описание

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Updated
ru: Обновлено

en: Page
ru: Страница

en: Vocabulary ID
ru: ID словаря

en: Desc
ru: По убыванию

en: Position
ru: Позиция

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Enabled filters
ru: Включённые фильтры

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Apply
ru: Применить

en: Block description
ru: Описание блока

en: Offset
ru: Пропустить

en: Block type
ru: Тип блока

en: Filter settings
ru: Параметры фильтров

en: - Any -
ru: - Любой -

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Block types
ru: Типы блоков

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Staged
ru: Подготовленная

en: Find and manage custom blocks.
ru: Поиск и управление пользовательскими блоками.
