LB Plus (2.0.0-beta1) - en to bn translation catalogue (5 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: Color
bn: রং
