LB Plus (2.0.0-beta1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Remove
cy: Symud

en: Save
cy: Cadw

en: Configure
cy: Ffurfweddu

en: Add block
cy: Ychwanegu bloc

en: Color
cy: Lliw
