LB Plus (2.0.0-beta1) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Remove
hr: Ukloni

en: Save
hr: Spremi

en: Configure
hr: Prilagodi

en: Add block
hr: Dodaj blok

en: Color
hr: Boja
