LB Plus (2.0.0-beta1) - en to ku translation catalogue (5 entries)

en: Remove
ku: بسڕەوە

en: Save
ku: پاشەکەوتکردن

en: Configure
ku: شێوەپێدان

en: Add block
ku: بلۆک زیادبکە

en: Color
ku: ڕه‌نگ
