LB Plus (2.0.0-beta1) - en to fa translation catalogue (7 entries)

en: Remove
fa: حذف

en: Save
fa: ذخیره

en: Layout
fa: آرایش

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Add block
fa: افزودن قالبک

en: Color
fa: رنگ

en: Change layout
fa: تغییر آرایش
