LB Plus (2.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (9 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Save
uk: Зберегти

en: Layout
uk: Макет

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Add block
uk: Додати блок

en: Colors
uk: Кольори

en: Color
uk: Колір

en: Change layout
uk: Змінити макет

en: Default Layout
uk: Типове розташування
