Layout Builder Plus (2.1.1) - en to fr translation catalogue (8 entries)

en: Promoted
fr: Promu

en: Other
fr: Autre

en: Close
fr: Fermer

en: Filter by block name
fr: Filtrer par nom de bloc

en: Enter a part of the block name to filter by.
fr: Saisir une partie du nom du bloc pour filtrer.

en: All available blocks are listed.
fr: Tous les blocs disponibles sont listés.

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
fr: Les aperçus des blocs sont visibles. Les libellés des blocs sont cachés.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
fr: Les aperçus des blocs sont cachés. Les libellés des blocs sont visibles.
