Layout Builder + (2.1.6) - en to ja translation catalogue (17 entries)

en: Remove
ja: 削除

en: Save
ja: 保存

en: Layout
ja: レイアウト

en: Configure
ja: 設定

en: Add block
ja: ブロックを追加

en: Other
ja: その他

en: Color
ja: 色

en: Close
ja: 閉じる

en: Configure block
ja: ブロックの設定

en: Change layout
ja: レイアウトの変更

en: Remove block
ja: ブロックを削除

en: Filter by block name
ja: ブロック名で絞り込み

en: Enter a part of the block name to filter by.
ja: 絞り込むブロック名の一部を入力してください。

en: Layout Builder
ja: レイアウトビルダー

en: Configure section
ja: セクションの設定

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
ja: ブロックプレビューは表示。ブロックラベルは非表示。

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
ja: ブロックプレビューは非表示。ブロックラベルは表示。
