Layout Builder + (2.1.9) - en to ug translation catalogue (7 entries)

en: Remove
ug: يۆتكىۋېتىش

en: Add block
ug: تارماق رايون قۇرۇش

en: Colors
ug: رەڭلەر

en: Other
ug: باشقا

en: Color
ug: رەڭ

en: Close
ug: يېپىش

en: Configure block
ug: تارماق رايوننى تەڭشەش
