Layout Builder + (3.1.0-alpha3) - en to bn translation catalogue (7 entries)

en: Remove
bn: অপসারণ

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Configure
bn: কনফিগার

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: Media
bn: মাধ্যম

en: Color
bn: রং

en: Configure block
bn: ব্লক কনফিগার করুন
