Layout Builder + (3.1.1) - en to uk translation catalogue (22 entries)

en: Remove
uk: Вилучити

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Layout
uk: Макет

en: Promoted
uk: Винесено на головну

en: Configure
uk: Налаштувати

en: Add block
uk: Додати блок

en: Colors
uk: Кольори

en: Other
uk: Інше

en: Color
uk: Колір

en: Close
uk: Закрити

en: Configure block
uk: Налаштувати блок

en: Change layout
uk: Змінити макет

en: Remove block
uk: Видалити блок

en: Default Layout
uk: Типове розташування

en: Filter by block name
uk: Фільтр за назвою блоку

en: Enter a part of the block name to filter by.
uk: Для фільтрування введіть частину назви блоку.

en: Layout Builder
uk: Конструктор макетів

en: Configure section
uk: Налаштувати секцію

en: All available blocks are listed.
uk: Усі доступні блоки в списку.

en: Block previews are visible. Block labels are hidden.
uk: Попередній перегляд блоків увімкнений. Мітки блоків приховані.

en: Block previews are hidden. Block labels are visible.
uk: Попередній перегляд блоків вимкнений. Мітки блоків видимі.
