LC Subject Field (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Settings
it: Impostazioni

en: Base URL
it: URL base

en: About
it: Informazioni

en: Text value
it: Valore testuale

en: %name: may not be longer than @max characters.
it: %name: non può essere più lungo di @max caratteri.
