Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-alpha3) - en to it translation catalogue (49 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Value
it: Valore

en: Groups
it: Gruppi

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Enable
it: Abilita

en: Disable
it: Disattiva

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Action
it: Azione

en: Daily
it: Giornalmente

en: Weekly
it: Settimanalmente

en: Monthly
it: Mensile

en: None
it: Nessuno

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Label
it: Etichetta

en: Email
it: E-mail

en: Email Address
it: Indirizzo e-mail

en: Filter
it: Filtra

en: Contains
it: Contiene

en: Does not contain
it: Non contiene

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: Attributes
it: Attributi

en: Users
it: Utenti

en: Exists
it: Esiste

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Request new password
it: Richiedi nuova password

en: Create new account
it: Crea nuovo profilo

en: Authentication
it: Autenticazione

en: @type: deleted %title.
it: @type: %title eliminato.

en: Select
it: Scegliere

en: Index
it: Indice

en: contains
it: contiene

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Starts with
it: Inizia con

en: Ends with
it: Termina con

en: exposed
it: esposto

en: begins
it: inizia

en: ends
it: termina

en: Pagination
it: Paginazione

en: Does not start with
it: Non inizia per

en: Does not end with
it: Non finisce per
