Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-alpha3) - en to mr translation catalogue (29 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Operations
mr: कृती

en: Value
mr: किंमत

en: Groups
mr: समुह

en: Type
mr: प्रकार

en: Remove
mr: काढा

en: Enable
mr: समर्थ

en: Disable
mr: असमर्थ

en: Disabled
mr: असमर्थ

en: Enabled
mr: समर्थ

en: Action
mr: कृती

en: Daily
mr: रोज

en: Weekly
mr: साप्ताहिक

en: Monthly
mr: मासिक(Monthly)

en: None
mr: काहीच नाही

en: Test
mr: चाचणी

en: Password
mr: परवलीचा शब्द

en: Weight
mr: मुल्य

en: Settings
mr: संरचना

en: Name
mr: नाव

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: ID
mr: आय डी

en: Email
mr: ईमेल

en: Filter
mr: गाळणी

en: Is equal to
mr: समान

en: Is not equal to
mr: च्या पेक्षा समान नाही

en: Exists
mr: अस्तित्वात

en: Request new password
mr: नवीन संकेताक्षरासाठी विनंती करा.

en: Create new account
mr: नवीन खाते बनवा
