Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-beta2) - en to oc translation catalogue (56 entries)

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Value
oc: Valor

en: Email address
oc: Adreça de corrièr electronic

en: Development
oc: Desvolopament

en: Groups
oc: Gropes

en: Type
oc: Tipe

en: List
oc: Listar

en: Enable
oc: Activar

en: Disable
oc: Desactivar

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Action
oc: Accion

en: Servers
oc: Servidors

en: Resources
oc: Ressorsas

en: Daily
oc: Quotidian

en: Weekly
oc: Setmanièr

en: None
oc: Pas cap

en: Test
oc: Testar

en: Password
oc: Senhal

en: Weight
oc: Pes

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Help
oc: Ajuda

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Email
oc: Corrièr electronic

en: Filter
oc: Filtrar

en: Contains
oc: Conten

en: Does not contain
oc: Conten pas

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: Watchdog
oc: Susvelhança

en: Base
oc: Basa

en: Users
oc: Utilizaires

en: Exists
oc: Present

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Query
oc: Requèsta

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Select
oc: Seleccionar

en: Index
oc: Indèx

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: Debugging
oc: Desbugatge

en: Starts with
oc: Commence per

en: Ends with
oc: Finit per

en: exposed
oc: expausat

en: begins
oc: commence

en: ends
oc: finit

en: Greater than or equal to
oc: Superior o egal a

en: Less than or equal to
oc: Inferior o egal a

en: Does not start with
oc: Ne commence pas per

en: Does not end with
oc: S'acaba pas per
