Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-beta3) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Delete
tr: Sil

en: Operations
tr: İşlemler

en: Email address
tr: E-posta adresi

en: Groups
tr: Gruplar

en: Type
tr: Tip

en: Enable
tr: Etkinleştir

en: Disable
tr: Devre dışı bırak

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Action
tr: Eylem

en: Daily
tr: Günlük

en: Weekly
tr: Haftalık

en: Monthly
tr: Aylık

en: None
tr: Hiçbiri

en: Password
tr: Parola

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Label
tr: Etiket

en: Email
tr: E-posta

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Base
tr: Temel

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Edit Server
tr: Sunucuyu Düzenle

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Query
tr: Sorgu

en: Authentication
tr: Kimlik Doğrulama

en: @type: deleted %title.
tr: @type: %title silindi.

en: Sorry, unrecognized username or password.
tr: Özür dileriz, tanınmayan kullanıcı adı veya parola.

en: Select
tr: Seç

en: Index
tr: Dizin

en: Machine name
tr: Makine adı

en: Additional information
tr: Ek bilgi

en: Debugging
tr: Hata ayıklama

en: Attribute name
tr: Nitelik ismi

en: Pagination
tr: Sayfalama
