Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-beta5) - en to bn translation catalogue (22 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Email address
bn: ইমেইল ঠিকানা

en: Enable
bn: কার্যকর

en: Disable
bn: অকার্যকর

en: Disabled
bn: অকার্যকর

en: Enabled
bn: কার্যকর

en: Daily
bn: দৈনিক

en: Weekly
bn: সাপ্তাহিক

en: None
bn: একটিও নয়

en: Password
bn: পাসওয়ার্ড

en: Weight
bn: ভর

en: Settings
bn: সেটিংস

en: Name
bn: নাম

en: Email
bn: ইমেইল

en: Filter
bn: ফিল্টার

en: N/A
bn: প্রযোজ্য নয়

en: Users
bn: ব্যবহারকারীবৃন্দ

en: Index
bn: সূচীপত্র

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম

en: Account
bn: এ্যাকাউন্ট

en: About
bn: সম্পর্কে
