Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-3.0-beta5) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Email address
fa: نشانی پست الکترونیکی

en: Groups
fa: گروه‌ها

en: Enable
fa: فعال

en: Disable
fa: غیرفعال

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Daily
fa: روزانه

en: Weekly
fa: هفتگی

en: Monthly
fa: ماهیانه

en: None
fa: هیچ

en: Test
fa: آزمایش

en: Password
fa: گذرواژه

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: ID
fa: شناسه

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Filter
fa: فیلتر

en: N/A
fa: هیچ

en: Method
fa: روش

en: Attributes
fa: مشخصه‌ها

en: Users
fa: کاربران

en: redirect
fa: هدایت

en: Query
fa: پرس و جو

en: Authentication
fa: بررسی هویت

en: @type: deleted %title.
fa: @type: %title حذف شد.

en: Server address
fa: آدرس سرور

en: Select
fa: انتخاب

en: Index
fa: شاخص

en: Available
fa: در دسترس

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Account
fa: حساب

en: About
fa: درباره

en: Additional information
fa: اطلاعات اضافی

en: Debugging
fa: اشکال‌زدایی

en: Attribute name
fa: نام مشخصه

en: Authentication name
fa: تایید نام
