Lightweight Directory Access Protocol (8.x-3.0-beta2) - en to az translation catalogue (52 entries)

en: Status
az: Vəziyyət

en: Delete
az: Sil

en: Operations
az: Əməliyyatlar

en: Value
az: Qiymət

en: Email address
az: Epoçt ünvanı

en: Development
az: Develop

en: Groups
az: Qruplar

en: Type
az: Növ

en: List
az: Siyahı

en: Enable
az: Qoşulub

en: Disable
az: Söndürülüb

en: Disabled
az: Söndürülüb

en: Enabled
az: Qoşulub

en: Action
az: Fəaliyyət

en: Daily
az: Gündəlik

en: Weekly
az: Həftəlik

en: Monthly
az: Aylıq

en: None
az: Yoxdur

en: Password
az: Parol

en: Weight
az: Çəki

en: Settings
az: Quraşdırmalar

en: Name
az: Ad

en: Field
az: Sahə

en: Help
az: Dəstək

en: ID
az: İD

en: Contains
az: Tərkibində

en: Does not contain
az: Tərkibində yoxdur

en: Is equal to
az: Bərabərdir

en: Is not equal to
az: Bərabər deyil

en: Watchdog
az: Gözətçi

en: Users
az: İstifadəçilər

en: Default language
az: Defolt dil

en: Are you sure you want to delete %name?
az: %name silmək istədiyinizə əminsiniz?

en: Query
az: Sorğu

en: Authentication
az: İdentifikasiyası

en: @type: deleted %title.
az: @type: %title silindi.

en: Select
az: Seçin

en: Index
az: İndeks

en: contains
az: ehtiva edir

en: Machine name
az: Maşın adı

en: About
az: Haqqında

en: Debugging
az: Sazlama

en: Starts with
az: ilə başlayır

en: Ends with
az: ilə bitir

en: exposed
az: məruz

en: begins
az: başlayır

en: ends
az: bitir

en: Pagination
az: Səhifələmə

en: Does not start with
az: ilə başlamaz

en: not_begins
az: başlamaz

en: Does not end with
az: ilə bitmir

en: not_ends
az: bitmir
