Lightweight Directory Access Protocol (8.x-3.0-alpha3) - en to be translation catalogue (40 entries)

en: Delete
be: Выдаліць

en: Operations
be: Аперацыі

en: Value
be: Значэнне

en: Groups
be: Групы

en: Type
be: Тып

en: Remove
be: Выдаліць

en: Enable
be: Уключыць

en: Disable
be: Выключыць

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Action
be: Дзеянне

en: Daily
be: Штодзённа

en: Weekly
be: Кожны тыдзень

en: Monthly
be: Кожны месяц

en: None
be: Аніводны(ая)

en: Test
be: Тэст

en: Password
be: Пароль

en: Weight
be: Вага

en: Settings
be: Налады

en: Name
be: Імя

en: Field
be: Поле

en: Label
be: Подпіс

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Email
be: Адрас E-mail

en: Filter
be: Фільтраваць

en: Contains
be: Утрымлівае

en: Is equal to
be: роўна

en: Is not equal to
be: няроўна

en: Users
be: Карыстальнікі

en: Default language
be: Прадвызначаная мова

en: Request new password
be: Запытаць новы пароль

en: Create new account
be: Стварыць новы рахунак

en: @type: deleted %title.
be: @type: выдалены %title.

en: Select
be: Выбраць

en: Index
be: Каталог

en: contains
be: утрымлiвае

en: Machine name
be: Машынная назва

en: About
be: Аб

en: Starts with
be: Пачынаецца з

en: 1. Settings
be: 1. Наладкі
