Lightweight Directory Access Protocol (8.x-4.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (40 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Groups
nl: Groepen

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Disable
nl: Uitschakelen

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Daily
nl: Dagelijks

en: Weekly
nl: Wekelijks

en: Monthly
nl: Maandelijks

en: None
nl: Geen

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Email
nl: E-mail

en: User settings
nl: Gebruikersinstellingen

en: N/A
nl: n.v.t.

en: Method
nl: Methode

en: Base
nl: Basis

en: Attributes
nl: Attributen

en: Users
nl: Gebruikers

en: redirect
nl: omleiden

en: Edit Server
nl: Server bewerken

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Missing
nl: Ontbreekt

en: Authentication
nl: Authenticatie

en: @type: deleted %title.
nl: @type: %title verwijderd.

en: Sorry, unrecognized username or password.
nl: Onbekende gebruikersnaam of wachtwoord.

en: Available
nl: Beschikbaar

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Debugging
nl: Debuggen

en: Attribute name
nl: Attribuutnaam

en: Email Template
nl: E-mailsjabloon

en: Authentication name
nl: Verificatienaam

en: All values
nl: Alle waarden

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Base configuration
nl: Basisinstellingen
