Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-4.2) - en to sv translation catalogue (42 entries)

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Email address
sv: E-postadress

en: Groups
sv: Grupper

en: Enable
sv: Aktivera

en: Disable
sv: Inaktivera

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Servers
sv: Servrar

en: Daily
sv: Dagligen

en: Weekly
sv: Veckovis

en: Monthly
sv: Månadsvis

en: None
sv: Ingen

en: Password
sv: Lösenord

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Email
sv: E-post

en: User settings
sv: Användarinställningar

en: Filter
sv: Filtrera

en: N/A
sv: Inte tillgänglig

en: Method
sv: Metod

en: Attributes
sv: Egenskaper

en: Users
sv: Användare

en: redirect
sv: omdirigerad

en: Add Server
sv: Lägg till server

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Query
sv: Databasfråga

en: Settings updated.
sv: Inställningarna uppdaterade.

en: Missing
sv: Saknas

en: Authentication
sv: Verifiering

en: @type: deleted %title.
sv: @type: raderade %title.

en: Sorry, unrecognized username or password.
sv: Beklagar, okänt användarnamn eller lösenord.

en: Index
sv: Förteckning

en: Available
sv: Tillgänglig

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Account
sv: Konto

en: About
sv: Om

en: Debugging
sv: Felsökning

en: Your current password is missing or incorrect; it's required to change the %name.
sv: Ditt nuvarande lösenord saknas eller är felaktigt. Det krävs för att ändra %name.

en: Authentication name
sv: Namn för autentisering
