Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) (8.x-4.3) - en to kn translation catalogue (34 entries)

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Email address
kn: ಮಿಂಚಂಚೆ ವಿಳಾಸ

en: Groups
kn: ಸಮೂಹಗಳು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Servers
kn: ಪರಿಚಾರಕಗಳು

en: None
kn: ಯಾವುದೂ ಇಲ್ಲ

en: Test
kn: ಪರೀಕ್ಷಿಸು

en: Password
kn: ಗುಪ್ತಪದ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Base
kn: ಮೂಲ

en: Users
kn: ಬಳಕೆದಾರರು

en: Encryption
kn: ಗೂಢಲಿಪೀಕರಣ

en: Query
kn: ಸಂದೇಹ

en: Missing
kn: ಕಾಣೆಯಾಗಿದೆ

en: Authentication
kn: ದೃಢೀಕರಣ

en: Timeout
kn: ಕಾಲಾವಕಾಶ ಮುಗಿದಿದೆ

en: Index
kn: ಪರಿವಿಡಿ

en: Server
kn: ಪರಿಚಾರಕ

en: Available
kn: ಲಭ್ಯ

en: Account
kn: ಖಾತೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Regular Expression
kn: ರೆಗ್ಯುಲರ್ ಎಕ್ಸ್‍ಪ್ರೆಶನ್

en: Debugging
kn: ದೋಷನಿವಾರಣೆ

en: Attribute name
kn: ವೈಶಿಷ್ಟ್ಯದ ಹೆಸರು
