LDAP / Active Directory Integration (2.0.15) - en to pt translation catalogue (38 entries)

en: Register
pt: Inscrever-se

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Attribute
pt: Atributo

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Disable
pt: Desativar

en: Action
pt: Ação

en: Login
pt: Entrar

en: Edit
pt: Editar

en: Reset
pt: Reiniciar

en: Daily
pt: Diariamente

en: Weekly
pt: Semanalmente

en: Monthly
pt: Por mês

en: Test
pt: Testar

en: Password
pt: Senha

en: Single
pt: Único

en: Multiple
pt: Múltiplo

en: Settings
pt: Definições

en: Save
pt: Guardar

en: mail
pt: email

en: Save Settings
pt: Guardar definições

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: Never
pt: Nunca

en: Filter
pt: Filtro

en: Advanced
pt: Avançado

en: Allow
pt: Permitir

en: Save Changes
pt: Guardar alterações

en: Query
pt: Consulta

en: Save Configuration
pt: Guardar Configuração

en: other
pt: outro

en: LDAP Provisioning
pt: Aprovisionamento LDAP

en: No record found.
pt: Nenhum registo encontrado.

en: Username:
pt: Nome de utilizador:

en: Mappings
pt: Mapeamentos

en: cn
pt: lata(s)

en: Username can not be empty
pt: Nome de utilizador não pode estar vazio

en: The Password can not be empty
pt: A palavra passe não pode estar vazia
