LDAP / Active Directory Integration (2.0.8) - en to id translation catalogue (24 entries)

en: Register
id: Daftar

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Attribute
id: Atribut

en: Value
id: Nilai

en: Description
id: Deskripsi

en: Disable
id: Non-fungsikan

en: Login
id: Masuk

en: Daily
id: Harian

en: Weekly
id: Mingguan

en: Monthly
id: Bulanan

en: Password
id: Sandi

en: Single
id: Sendiri

en: Multiple
id: Banyak

en: Settings
id: Pengaturan

en: Save
id: Simpan

en: Block
id: Blok

en: Never
id: Tidak pernah

en: Filter
id: Saring

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: Other
id: Lainnya

en: Allow
id: Perbolehkan

en: Save Changes
id: Simpan Perubahan

en: Query
id: Kueri
