Lesser Forms (8.x-2.0-alpha1) - en to cy translation catalogue (5 entries)

en: Actions
cy: Gweithredoedd

en: Remove
cy: Symud

en: Add
cy: Ychwanegu

en: Fields
cy: Meysydd

en: field
cy: maes
