Lesser Forms (8.x-2.0-alpha1) - en to hr translation catalogue (5 entries)

en: Actions
hr: Akcije

en: Remove
hr: Ukloni

en: Add
hr: Dodaj

en: Fields
hr: Polja

en: field
hr: polje
