Lesser Forms (8.x-2.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (5 entries)

en: Actions
pt: Ações

en: Remove
pt: Remover

en: Add
pt: Adicionar

en: Fields
pt: Campos

en: field
pt: campo
