Lesser Forms (8.x-2.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (5 entries)

en: Actions
fa: عملکردها

en: Remove
fa: حذف

en: Add
fa: افزودن

en: Fields
fa: میدانها

en: field
fa: میدان
