Library Guide Management System (10.1.0) - en to bn translation catalogue (18 entries)

en: Title
bn: শিরোনাম

en: Body
bn: কাঠামো

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Type
bn: টাইপ

en: Subject
bn: বিষয়

en: Description
bn: বিবরণ

en: Overview
bn: সারসংক্ষেপ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Default
bn: ডিফল্ট

en: URL
bn: ইউআরএল

en: User
bn: ব্যবহারকারী

en: All
bn: সমস্ত

en: Year
bn: বছর

en: Block
bn: ব্লক

en: Location
bn: অবস্থান

en: Media
bn: মাধ্যম
