Library Guide Management System (10.1.0) - en to cs translation catalogue (29 entries)

en: Title
cs: Nadpis

en: Body
cs: Text

en: Delete
cs: Smazat

en: Type
cs: Typ

en: Subject
cs: Předmět

en: Description
cs: Popis

en: Last Updated
cs: Poslední změna

en: Overview
cs: Přehled

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Save
cs: Uložit

en: Default
cs: Výchozí

en: User
cs: Uživatel

en: All
cs: Vše

en: Year
cs: Rok

en: Block
cs: Blok

en: Custom
cs: Vlastní

en: Location
cs: Místo

en: Media
cs: Média

en: Desc
cs: Sestupně

en: Owner
cs: Vlastník

en: print
cs: tisk

en: Position
cs: Pozice

en: Sort by
cs: Řadit dle

en: New
cs: Nové

en: Apply
cs: Použít

en: Catalog URL
cs: URL katalogu

en: Asc
cs: Vzestupně

en: Hide description
cs: Skrýt popis
