Library Guide Management System (10.1.0) - en to tr translation catalogue (30 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Delete
tr: Sil

en: Type
tr: Tip

en: Subject
tr: Konu

en: Description
tr: Açıklama

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Overview
tr: Genel Bakış

en: Edit
tr: Düzenle

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Save
tr: Kaydet

en: Default
tr: Varsayılan

en: User
tr: Kullanıcı

en: All
tr: Tümü

en: Year
tr: Yıl

en: Block
tr: Blok

en: Custom
tr: Özel

en: Location
tr: Konum

en: Media
tr: Medya

en: Desc
tr: Azalan

en: Owner
tr: Sahibi

en: print
tr: yazdır

en: Position
tr: Konum

en: Page Title
tr: Sayfa Başlığı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: New
tr: Yeni

en: Apply
tr: Uygula

en: Asc
tr: Artan

en: Hide description
tr: Açıklamayı gizle
