Library Guide Management System (10.1.1) - en to da translation catalogue (27 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Delete
da: Slet

en: Subject
da: Emne

en: Description
da: Beskrivelse

en: Last Updated
da: Sidst opdateret

en: Overview
da: Overblik

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Save
da: Gem

en: Default
da: Standard

en: User
da: Bruger

en: All
da: Alle

en: Year
da: År

en: Block
da: Blok

en: Custom
da: Tilpasset

en: Location
da: Lokation

en: Desc
da: Faldende

en: Owner
da: Ejer

en: print
da: udskriv

en: Position
da: Placering

en: Sort by
da: Sortér efter

en: New
da: Ny

en: Apply
da: Udfør

en: Asc
da: Stigende

en: Hide description
da: Skjul beskrivelse
