Library Guide Management System (10.1.1) - en to oc translation catalogue (25 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Delete
oc: Suprimir

en: Type
oc: Tipe

en: Subject
oc: Objècte

en: Description
oc: Descripcion

en: Overview
oc: Vista d'ensemble

en: Edit
oc: Modificar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: Weight
oc: Pes

en: Save
oc: Enregistrar

en: Default
oc: Per defaut

en: User
oc: Utilizaire

en: All
oc: Tot

en: Year
oc: Annada

en: Block
oc: Blòt

en: Custom
oc: Personalizat

en: Location
oc: Emplaçament

en: Media
oc: Mèdia

en: Owner
oc: Proprietari

en: Position
oc: Posicion

en: Page Title
oc: Títol de la pagina

en: Sort by
oc: Triar per

en: New
oc: Novèl

en: Apply
oc: Aplicar
