Library Guide Management System (10.1.2) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Subject
hi: विषय

en: Description
hi: उल्लेख

en: Last Updated
hi: आखरी अपडेट

en: Overview
hi: समीक्षा

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Weight
hi: मान

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: URL
hi: यूआरएल

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: All
hi: सभी

en: Year
hi: वर्ष

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Location
hi: स्थान

en: Media
hi: मीडिया

en: Desc
hi: अवरोही

en: Position
hi: स्थान

en: Page Title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: New
hi: नया

en: Apply
hi: लागू करें
