Library Guide Management System (10.1.2) - en to mr translation catalogue (18 entries)

en: Title
mr: शीर्षक

en: Body
mr: मुख्य

en: Delete
mr: मिटवा

en: Type
mr: प्रकार

en: Description
mr: अधिक माहिती

en: Edit
mr: संपादन

en: Reset
mr: पुर्ववत

en: Weight
mr: मुल्य

en: Save
mr: संरक्षीत

en: Default
mr: मुळस्वरुप

en: User
mr: सदस्य

en: All
mr: सर्व

en: Year
mr: वर्ष

en: Block
mr: भाग

en: Location
mr: स्थळ

en: Owner
mr: मालक

en: Position
mr: स्थान

en: Sort by
mr: क्रमवारी नुसार लावा
