Libraries API (4.0.0) - en to he translation catalogue (14 entries)

en: Status
he: מצב

en: Version
he: גירסה

en: Name
he: שם

en: Local
he: מקומי

en: Variants
he: וריאנטים

en: Libraries
he: ספריות

en: Dependencies
he: תלויות

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
he: ספריית %dependency הנתמכת ע"י ספריית %library אינה מותקנת.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
he: גרסת %dependency_version של ספריית %dependency אינה תואמת לספרייה %library.

en: The %library library could not be found.
he: הספרייה %library לא נמצאת.

en: The version of the %library library could not be detected.
he: גרסת הספרייה %library לא זוהתה.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
he: הגרסה המותקנת %version של הספרייה %library אינה נתמכת.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
he: גרסת %variant של ספריית %library לא נמצאת.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
he: אפשר גרסה תלויה ושימוש משותף של ספריות חיצוניות.
