Libraries API (4.0.5) - en to da translation catalogue (29 entries)

en: Name
da: Navn

en: Assets
da: Egenskaber

en: Local
da: Lokal

en: Variants
da: Varianter

en: Local path
da: Lokal sti

en: Libraries
da: Biblioteker

en: Dependencies
da: Afhængigheder

en: The %dependency library, which the %library library depends on, is not installed.
da: Biblioteket %dependency, som biblioteket %library afhænger af, er ikke installeret.

en: The version %dependency_version of the %dependency library is not compatible with the %library library.
da: Version %dependency_version af biblioteket %dependency er ikke kompatibelt med biblioteket %library.

en: The %library library could not be found.
da: Kan ikke finde biblioteket %library.

en: The version of the %library library could not be detected.
da: Kan ikke finde versionsnummeret på biblioteket %library.

en: The installed version %version of the %library library is not supported.
da: Den installerede version %version af biblioteket %library understøttes ikke.

en: The %variant variant of the %library library could not be found.
da: Kan ikke finde varianten %variant af biblioteket %library.

en: Allows version-dependent and shared usage of external libraries.
da: Tillader version-afhængig og delt brug af eksterne biblioteker.

en: Directory @path was created
da: Folderen @path blev oprettet

en: Lists registered library information.
da: Oplister registreret information om bibliotek.

en: Downloads a registered library into the libraries directory for the active site.
    
    See libraries-list for a list of registered libraries.
da: Henter et registreret bibliotek ned til biblioteksfolderen for den aktive hjemmeside.
    
    Se biblioteks-listen for en liste over registrerede biblioteker.

en: A existing Colorbox plugin was overwritten at @path
da: Et eksisterende Colorbox plugin blev overskrevet i @path

en: Colorbox plugin has been downloaded to @path
da: Colorbox plugin er blevet hentet ned til @path

en: Drush was unable to download the Colorbox plugin to @path
da: Drush kunne ikke hente Colorbox plugin ned til @path

en: Library definitions
da: Bibliotek definitioner

en: PHP library files
da: PHP bibliotek filer

en: Libraries API settings
da: Libraries API instillinger

en: Library definition settings
da: Bibliotek definition indstillinger

en: Enable remote fetching of library definitions
da: Aktivér fjern-hentning af bibliotek definitioner

en: A list of remote library registry URLs
da: En liste over fjern-bibliotek register URLer

en: The URL of a remote library registry
da: URL for et fjern-bibliotek register

en: URI locator configuration
da: lokalisering URI indstillinger

en: The locator URI
da: Lokalisering URI
