Libraries provider (8.x-1.10) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Version
it: Versione

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: Always
it: Sempre

en: Never
it: Mai

en: Source
it: Sorgente

en: Revert
it: Ripristina

en: Minified
it: Minimizzata

en: Custom options
it: Opzioni personalizzate

en: About
it: Informazioni

en: Uses
it: Usa

en: Variant
it: Variante

en: Library
it: Biblioteca

en: Libraries
it: Librerie
