Library (8.x-1.0-alpha1) - en to hu translation catalogue (20 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Transaction ID
hu: Tranzakcióazonosító

en: Item
hu: Tétel

en: Message
hu: Üzenet

en: Node ID
hu: Tartalomazonosító

en: Label
hu: Címke

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: ID
hu: Azonosító

en: Created
hu: Létrehozva

en: Other
hu: Egyéb

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Changed
hu: Módosítva

en: Transaction id
hu: Tranzakciós azonosító

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Library
hu: Könyvtár

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.
