Library (8.x-1.0-alpha1) - en to is translation catalogue (10 entries)

en: Delete
is: Eyða

en: Item
is: Hlutur

en: Message
is: Skilaboð

en: Node ID
is: Auðkenni nóðu

en: Label
is: Merking

en: ID
is: Kenni

en: Created
is: Stofnað

en: Language code
is: Tungumálskóði

en: About
is: Um

en: Publishing status
is: Birtingarstaða
