Library (8.x-1.0-alpha1) - en to oc translation catalogue (15 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Transaction ID
oc: ID de transaccion

en: Item
oc: Element

en: Message
oc: Messatge

en: Node ID
oc: Identificant (ID) del nosèl

en: Label
oc: Etiqueta

en: Notes
oc: Nòtas

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Other
oc: Autre

en: Changed
oc: Modificat

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: About
oc: A prepaus

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)
