Library (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (18 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Transaction ID
it: ID transazione

en: Item
it: Elemento

en: Remove
it: Elimina

en: Message
it: Messaggio

en: Node ID
it: ID del nodo

en: Label
it: Etichetta

en: Notes
it: Note

en: Created
it: Creato

en: Create
it: Crea

en: Other
it: Altro

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Library
it: Biblioteca
