Library (8.x-1.0-alpha2) - en to mr translation catalogue (10 entries)

en: Delete
mr: मिटवा

en: Transaction ID
mr: व्यवहार क्रमांक

en: Remove
mr: काढा

en: Message
mr: संदेश

en: Node ID
mr: धागा क्रमांक

en: Label
mr: खूणचिठ्ठी

en: Notes
mr: टिप्पणी

en: ID
mr: आय डी

en: Created
mr: प्रकाशन

en: Language code
mr: भाषेची संकेताक्षरं
