Library (8.x-1.0-alpha3) - en to af translation catalogue (8 entries)

en: Delete
af: Vee uit

en: Transaction ID
af: Transaksie-ID

en: Remove
af: Verwyder

en: Message
af: Boodskap

en: Created
af: Geskep

en: Other
af: Ander

en: Language code
af: Taalkode

en: Library
af: Biblioteek
